wdrożenie systemu przetwarzania danych osobowych dla organizacji

wdrożenie systemu przetwarzania danych osobowych dla organizacji

Hej! Mam pytanko odnośnie ochrony danych osobowych. Ostatnio to dość nośny temat. Kumpel mi mówił, że wystarczy mieć dane w firmie choć jednego klienta, żeby trzeba było prowadzić specjalną dokumentację RBDO...jak to wdrożyć?

Miluśkooo2

Posty: 15

 
Dowiadywałem się na ten temat od gościa z PiP-u to faktycznie trzeba założyć dokumentacją całą i spełnić dokładne wymogi z ustawy. Dopiero będę się tym zajmował wkrótce. Pozdr.

Kitas

Posty: 11

 
Mam kolegę, który pracuje w Państwowej Inspekcji Pracy, to wiem, że kary mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy za brak dokumentacji, także nie są to jakieś groszowe sprawy.

Zeetttt2

Posty: 21

 
Generalnie chodzi o wdrożenie dokumentacji przetwarzania danych, co nie jest takie trudne. Tylko trzeba gdzieś kupić specjalne systemy. Powodzenia!

agapod17

Posty: 30

 
Nie wiem w sumie nic na ten temat, ale dobrze, że piszesz, bo mam małą firmę i nigdy bym nie przypuszczał, że muszę takie rzeczy załatwić. ;/

Hinterrr

Posty: 15

 
Można taką dokumentację z tego co wiem kupić wraz z instrukcją, poradami i tak dalej. Tyle wiem, ale nie wiem skąd to można zamówić...tego mi nikt nie chciał powiedzieć już.

Fioleczek

Posty: 16

 
Wyczytałem na portalu http://rbdo.pl/category/informacje-prawne, że GIODO się dogadało z PIP i kontrolę mają być sprawniejsze ;P Ciekawe co to dokładnie oznacza...z tego co wiem to PIP robi blisko 100 tyś kontroli rocznie, więc szansa, że moją firmę odwiedzą w sumie nie jest taka mała ;(

Nowe-Torby

Posty: 17

 
O dane to muszą zadbać praktycznie wszystkie firmy, szkoły, organizacje, stowarzyszenia, placówki ochrony zdrowia...no cała masa podmiotów generalnie. Wystarczy, że masz dane jednego pracownika i trzeba prowadzić całą dokumentację. Wszystko na ten temat masz napisane na stronie http://rbdo.pl/category/informacje-prawne. Polecam zwłaszcza artykuł o nowych przepisach i konieczności wyznaczenia administratora danych.

esdoen1

Posty: 26

 
Trochę już szukałem i się okazuje, że taki pełen pakiet dokumentów specjalnie dla szkolnictwa to można kupić już jakoś za dwie stówki. Jestem ciekaw, jak później wygląda wdrożenie tego systemu.

kamap92

Posty: 15

 
W sumie to ja dawno kontroli PIP nie miałem, więc może już o mnie zapomnieli? :)) Taa...pewnie przyjdą w najmniej oczekiwanym momencie, oni to potrafią ;]

Różyczka

Posty: 13